Bőrünk felszínén hegek alakulhatnak ki, aminek számos oka lehet. Ilyen pl. a valamilyen műtét után visszamaradt sérülés, egyes betegségek szövődményei, akne helye vagy a bárányhimlő utáni hegek. Amíg korábban ezeket csak műtéti megoldással lehetett eltávolítani, elhalványítani, addig manapság már a lézeres hegkezelés az egyik legelterjedtebb megoldás.
A bőr szövetsérülései hegképződéssel gyógyulnak, azonban ideális esetben a kialakult hegek vékonyak, halványak. Előfordulhat azonban olyan heg is, amely kiemelkedik a bőrből, keményebb, jobban látható, mint az ideális hegek.
A lézeres hegkezelés lényege, hogy a lézerfény behatol a bőrbe, nem csak a felső, hanem a mélyebben fekvő rétegekbe egyaránt, és javítja, visszaállítja a bőr szerkezetét. A lézer elpárologtatja azokat a sejteket, melyek a hegesedés problémáját okozzák, és után a bőr a regenerációs folyamata segítségével felépíti, regenerálja a bőrfelszínt, ahol a hegek már nem fognak jelentkezni.
Ugyan nem műtéti beavatkozásról van szó, hanem orvos-esztétikairól, egy szakorvosi vizsgálatra szükség van a lézeres hegkezelés előtt. Ennek során egy bőrgyógyász szakorvos megvizsgálja a hegesedés problémáját, elmagyarázza a kezelés menetét a páciensnek és megválaszolja a felmerülő kérdéseket. Általában egy tesztkezelést is végeznek a szakorvosi vizsgálat során, a bőr egy kis területén. Ennek segítségével tudják felmérni, hogy a bőr hogyan reagál a kezelésre, mellyire érzékeny. Ezeket az információkat aztán fel tudják használni a tényleges lézeres hegkezelés során.